Нарада керівників органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів

26 березня у Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова відбулася нарада керівників органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів «Завдання і функції органів студентського самоврядування: нові тенденції», організована Всеукраїнською студентської радою та Студентським парламентом Національного університету кораблебудування.

Участь у заході взяло понад 130 студентських лідерів з усіх регіонів України. Учасників привітав ректор Національного університету кораблебудування Сергій Рижков, який наголосив на необхідності підтримки і розвитку студентського самоврядування як важливої складової системи освіти та побажав учасникам плідної роботи.

Під час наради керівники ОСС обговорили питання вдосконалення діяльності Всеукраїнської студентської ради. Зокрема, було презентовано проект нового положення та структури ВСР. «Нова структура базується на трьох принципах. Перше – це  відповідальність кожного обраного представника. По-друге, децентралізація, тобто надання ОСС можливості вирішувати свої проблеми на рівні регіону. А також відкритість і прозорість діяльності органу», – зазначила т.в.о. керівника Секретаріату ВСР Анастасія Сабова.  За результатами обговорення було вирішено звернутися до Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника з проханням розглянути нову редакцію Положення.

Член Колегії ВСР, голова Студентського парламенту Національного університету кораблебудування Ростислав Рижков ознайомив керівників ОСС з результатами візиту до Брюсселю у складі національної команди експертів з реформування вищої освіти. «Болонський процес – це спільна мова у галузі освіти для європейських країн, але в той же час і збереження національних особливостей вищої освіти. Органи студентського самоврядування мають проводити активну інформаційну роботу для того, щоб у студентства було розуміння принципів та інструментів Болонського процесу», – зазначив він.

Також керівники ОСС обговорили нову редакцію Закону України «Про вищу освіту», яка зараз розробляється в Міністерстві, стосовно студентського самоврядування, питання стимулювання наукової діяльності осіб, що навчаються. Під час обговорення Дарія Нагаївська, член Секретаріату ВСР з питань науки, презентувала результати моніторингу діяльності студентських наукових товариств. Також учасники наради обговорили низку інших питань, які сьогодні турбують.

• ОСС розвивається! Приєднуйтеся!)

• Так дійсно, ми намагаємося не відставати, а йти по переду:)