Про заборону тютюнокуріння в ЖДТУ

Певно вже всі ознайомились з новим наказом який вийшов 1 квітня 2011 року “Про заборону тютюнокуріння”,  в якому йдеться про заборону куріння на всій території університету: навчальних корпусах, гуртожитках, виробничих приміщеннях та їдальні.

Що ж наші вельмишановні курці, насправді вас ніхто не змушує відмовлятись насильно від своїх шкідливих звичок, але змінити деяки звички, типу вже виходячи з приміщення університету запалити цигарку –  не можна, доведеться дійти до спеціально відведенного місця. Та найголовніше випробування буде для мешканців гуртожитку, ось кому навіть з 9-го поверху доведеться спуститись на подвір’я та покурити на вулиці.

Трохи статистики: “За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) на сьогоднішній день 1,3 мільярда населення нашої планети перебуває в залежності від тютюну. Статистика куріння в світі змушує задуматися про те, скільки людей щорічно добровільно відправляють себе на кладовищі таким досить витонченим способом. В даний час ця цифра впритул підкралася до семи мільйонів чоловік.
Куріння визнано однією з найбільш важких форм наркоманії через фізичний та психофізичного звикання організму до тютюну. Більш того, куріння тютюну за ступенем звикання обійшло навіть такі важкі наркотики, як героїн і кокаїн, і поступається лише алкоголю. Тим не менш, важким наркотиком тютюн не вважається, тому що його вплив на свідомість людини малопомітно і ніколи не викликає його зміни.

Статистика куріння однозначно показує, що левова частка онкологічних захворювань, захворювань серцево-судинної системи, центральної нервової системи, органів травлення і дихання викликана або каталізувала саме курінням тютюну. 98,96% всіх хворих на рак легенів у світі – курці зі стажем від п’яти років і вище. Наприклад, люди, чия діяльність тісно пов’язана з роботою в умовах забрудненого повітря, і при цьому не палять, хворіють на рак легенів приблизно в 300 разів рідше, ніж курці, які працюють на свіжому повітрі.
Куріння тютюну кожні 6 секунд вбиває одного жителя планети” Ця інформація змушує замислитись, можливо дійсно необхідно відмовитись від цієї звички, життя все-таки краще!
Приєднуйтесь до обговорення гарячої теми!

• Правильно – тютюнопаління.

• Меня саму смутило немного это слово, но дело в том что в законе и в приказе написано именно так, поэтому не отступаем от документов.

• цікаво, на скільки довго хватить цієї заборони, адже курять багато людей, у тому числі викладачі та керівництво, а деякі особи ще й примудряються палити у прибиральнях (читай – туалет)

• Поживемо побачим, я можу сказати, що на данний момент керівництво налаштовано рішуче.

• Бред, вся “рішучисть” как всегда сведется к 2м-3м дням патрулирования и не более. Пока не будет жестких мер, отчисления, денежные штрафы, …, ничего не изменится.
        Есть еще один метод, но никто его не применит к своему ближнему ибо боится стать для этого ближнего плохим. Поэтому так и будем продолжать дышать отравленным воздухом, благо это достаточная прибавка к имеющейся экологии :)))

• А какой метод имеется ввиду?

• Достаточно простой 🙂
            – Хочешь курить?
            -Да
            -Ну тогда иди в курилку, а мы пока без тебя пообщаемся.
            Как говорит доктор, пациент или начинает уважать желание друзей, или … заводит себе новых – себе подобных.

• Да на єто действительно мало кто решится:(

• А як щодо того аби провести акцію донесення до студентів інформації про заплановані рейди муніципальної міліції по громадським місцям.

Через тиждень, домовившись із працівниками муніципальної міліції, запросити інспекторів, які хоч день-два поганяють курильщиків біля лавочок, біля фонтану та на зупинці.

Коли підійде людина у формі, ще й зобов’яже заплатити штраф, то, думаю, швидше до голови дійде, що палити треба в призначеному для цього місці.

А то вийдеш на подвір’я і ганяєш цих паровозів аби йшли палити в потрібне для цього місце замість того аби спокійно посидіти на весняному сонечку…