Кві 24, 2011 - Без категорії    No Comments

Зі святом Великодня!

Традиції святкування одного свята у різних країнах.

Так, поруч з американським Білим домом у понеділок Світлої седмиці щорічно влаштовують “катання яєць”. Цього дня за традицією, яка сягає початку XIX століття, діти на галявині поряд з Білим домом катають великодні яйця за допомогою ложок з довгими ручками. Президент Сполучених Штатів Барак Обама та його родина вперше провели такий захід у 2009 році, запросивши на нього одностатеві пари з їхніми прийомними дітьми, нагадує газета “Дейлі телеграф”.

В Англії протягом багатьох століть існують традиції змагань зі скачування великодніх яєць із вкритих травою пагорбів. Переможцем вважається той, хто зможе закотити яйце найдальше. У графстві Ланкашир існує давня легенда, згідно з якою розбиті великодні яйця треба скоріше очищати від шкаралупи, “інакше її вкрадуть відьми й використовуватимуть як човни”.

Жителі Німеччини на Великдень вішають на дерева порожні фарбовані яйця. 75-річний німець Волкер Крафт щорічно вже близько півстоліття прикрашає яблуню у своєму садку десятьма тисячами великодніх яєць, на це йому щоразу потрібно близько двох тижнів. Минулого року до гера В.Крафта прийшли 13 тис. відвідувачів, аби подивитися на його незвичайну яблуню.

У Чехії в понеділок Світлої седмиці хлопці мають звичай бити дівчат по ногах плетеними хлистами. Вважається, що цей ритуал прожене хвороби та збереже молодість на весь рік.

У Колумбії родини святкують Великдень дуже екзотично: замість крашанок та інших традиційних страв вони ставлять на святковий стіл омлет із черепашачих яєць, суп з ігуани, тушковане м’ясо каймана, відварну юку та капібару, відому також як водосвинка – найбільший гризун на Землі.

Що ж до наших традицій:

Христове воскресіння : «Свято свят і торжество торжеств», — так іменують Великдень православні християни. Цього дня весь християнський світ відзначає воскресіння Ісуса Христа з мертвих — подію, яка стала символом перемоги добра над злом, світла — над темрявою.Новозавітний, християнський Великдень був установлений апостолами після Хресної смерті й воскресіння Ісуса Христа як свято виходу з життя гріховного і знайдення життя вічного.

Ворота раю відкриті : Того, хто помре на Великдень, вважають дуже щасливим, бо саме цього дня ворота раю відкриті, й душа без усякого суду потрапляє туди.

Вважають, що у Великодню ніч відкриваються всі земні скарби, які світяться на землі чарівними вогниками, проте побачити їх може лише дуже мала дитина, помисли якої чисті.

Чистий четвер : Шанованим днем є останній четвер, що передує Великодню — чистий, або Великий четвер. Цього дня потрібно купатися або обливатися водою на світанку, обкурювати житло від будь-якого зла, прибирати в ньому, фарбувати й розмальовувати яйця, виготовляти й випікати паски.

Крашанки й писанки : Невід’ємною частиною Великоднього свята є крашанки й писанки. Яйце — це символ весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду.

В Україні існують два види фарбованих яєць: крашанки й писанки. Крашанки — це варені яйця, пофарбовані природними барвниками одним кольором: жовтим, коричневим — від лушпиння цибулі, червоним — від соку буряка тощо. Крашанки їдять, коли граються діти у великодні ігри. Писанки — це сирі яйця з нанесеними на них символічними візерунками, В давнину писанки не варили, щоб не вбивати живу силу зародка. Сьогодні люди не надають писанкам такого значення, тому часто трапляються писанки з варених або видутих яєць.

В цей святковий день Студентський ректорат вітає вас, та бажаємо успіхів у особистому житті, навчанні, бажаємо вам наснаги та міцного здоров’я!!!                                                  Христос – Воскрес