Обговорення нової редакції закону “Про вищу освіту”

3 червня на базі Житомирського державного університету ім. І.Франка  пройшли регіональні збори органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів області з метою обговорення нового законопроекту «Про вищу освіту».

На зустріч була запрошена т.в.о керівника Секретаріату Всеукраїнської студентської ради Анастасія Сабова та президента Національного Студентського Союзу Анатолія Ігнатовича.

«Новий проект закону – це результат роботи та співпраці студентських організацій, ректорів вишів, Міністерства освіти, міжнародних організацій. Ми близько трьох місяців спільно працювали, дискутували, обговорювали і нарешті маємо той результат у вигляді законопроекту, який стане надійним фундаментом для розвитку вищої освіти, наближенню її до європейських стандартів», – переконана Анастасія Сабова.

Крім того, студентам необхідно зосередити зусилля на підтримці тих законодавчих гарантій, які закладені у законопроекті, зокрема: гарантовані державою стипендії на рівні прожиткового мінімуму; незмінна плату протягом усього терміну навчання для студентів-контрактників; гарантована державою практика в Україні та можливість стажування за кордоном; обмеження двома термінами перебування на посаді керівника вищого навчального закладу; збереження прав органів студентського самоврядування; збереження діючих соціальних гарантій для студентів, зокрема щодо державного замовлення в обсязі не менше 51% для державних вищих навчальних закладів та низці інших новацій законопроекту.

IMG_0980
На завершення учасники підписали звернення до Президента України Віктора Януковича з проханням підтримати нову редакцію документа і сприяти його ухваленню.

1 Comment

• Кто все эти люди? Неужели в нашем регионе так много ВУЗов?

ЗЫ: все скромняшки, одну Аллу обнимают 🙂