Сьогодні – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним з найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня обізнаності про це захворювання та його профілактику. Він був заснований в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я, і ​​вперше цей день відзначався 1 грудня 1988 року. У 1996 році почала діяти Об’єднана

В Житомирській області налічується 3220 ВІЛ – інфікованих людей. Це офіційні дані, повідомляють у Житомирському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом. Проте, реальна картина захворюваності – у п’ять разів більше, кажуть фахівці. У віковій категорії серед хворих переважають підлітки до 14 років та люди 25-49 років.

Основні шляхи передачі залишаються незмінними – ін’єкційне споживання наркотиків, незахищені статеві стосунки та від матері до дитини. На сьогодні в області немає жодного району, де  б не було зареєстровано цієї хвороби, констатують спеціалісти.

Найвищі рівні захворюваності реєструються у Коростишівському, Ємільчинському, Баранівському  районах та містах Бердичів, Житомир та Коростень.

Будьте обережними!

Напишіть відгук