Бер 12, 2012 - Без категорії    No Comments

Чи потрібна вища освіта для досягнення успіху?

Чи дісно вища освіта потрібна, і чи вважається вона плюсом, коли влаштовуєшся на роботу. Та й взагалі чи варто витрачати 4-6 років на навчання, або можна витратити цей час на самовдосконалення або розвиток своєї справи.

Якщо стоїть питання: “йти навчатися чи ні”, потрібно в першу чергу відкинути всі шаблонні і заздалегідь заготовлені кимось відповіді, поради і застереження і приймати рішення своєю головою, Вам же потім вчитися.

Старше покоління, батьки, знайомі твердять, що без вищої освіти зараз нікуди, тільки можна йти двори підмітати або підсобником на будівництві працювати – це в корені не правильно.

Все залежить від того, які у Вас цілі і чи бажаєте Ви їх досягти? Чи є у Вас якась матеріальна підтримка, утримання батьків. Від цього теж залежить вибір.

Наприклад, якщо Ви хочете просуватися службовою драбиною, щоб у майбутньому отримувати хорошу пенсію, то освіту потрібно отримувати, так як наприклад в державні управління без цього просто ніяк. Ваш диплом університету – як квиток до цих рядів.

Якщо ж Ви молоді, ініціативні і кмітливі – в такому випадку можна поміркувати про свою справу. Не обов’язково це відразу бізнес, починати можна з хобі, улюбленої справи. На заході дуже розвинений такий вибір старту.

Так, наприклад, сьогодні багато людей які люблять фотографувати, і це в них непогано виходить, відробляють фотографами на весіллях, чи інших урочистостях. Або багато з тих хто дуже любить грати у комп’ютерні ігри стають професійними геймерари, чи розробниками ігор і заробляють на цьому гроші.

А згодом улюблена справа, яка приносить гроші має хороші шанси перерости у стабільний бізнес. Головне, аби хоббі перетворившись на бізнес не переставало приносити задоволення.

Досить лише згадати скільки людей стали, багатими чи щасливими не навчаючись або кинувши університет і присвятивши себе улюбленій справі. Ось невеликий список людей:

Стів Джобс – він пішов з коледжу, так як не розумів, як той допоможе йому в житті зрозуміти, чим він хоче займатися. Так як Стів виріс у прийомній сім’ї, він просто не хотів витрачати гроші своїх батьків, які вони відкладали довгий час, на просту корочку, за якої не варто щасливе майбутнє.

Марк Цукерберг – молодий засновник соціальної мережі, хотів зробити, щось таке, що могло б здивувати комісію університету Гарвард, щоб отримати більше шансів туди потрапити на навчання. А вийшло, що улюблена справа затягнула і стала приносити дивіденди, тому навчання довелося відкласти.

Білл Гейтс – цей теж кинув навчання, для того, щоб розвивати свій потенціал. Правда пізніше, для того, щоб заповнити місце на стінці в кабінеті, він усе ж продовжив і здав всі іспити, щоб отримати диплом, який по суті виправдав себе вже давно.

А як не згадати вченого Томаса Едісона винахідника лампи розжарювання, електровоза, основоположника електроніки, який навіть школи не закінчив. Освітою сина зайнялася мати. Згадуючи ті роки, Едісон говорив, що саме вона дала йому ту необхідну впевненість в собі, яка так допомогла досягти успіху.

Вдома навчався також Вольфганг Амадей Моцарт – геніальний композитор і музикант. Батько Вольфганга сам був музикантом і музичним педагогом, тому дуже рано виявив неабияку обдарованість свого сина. Батько вчив маленького Моцарта всього, що вмів сам.

Тож міркуйте самі, якщо вища освіта, зробить Вас щасливими і Ви вступаєте на факультатив про який так давно мріяли – тоді вперед, так як це буде відмінне продовження вашого хобі. Отримайте нові знання та досвід, що неодмінно допоможе вам у житті.

А якщо Ви не впевнені, що бажаєте в майбутньому працювати менеджером, і відчуваєте що можете творити щось своє, корисне для інших, тоді варто подумати двічі. Поспілкуйтеся з друзями, знайомими, які вже досягли певних вершин у своєму житті, дізнайтеся, чи такий необхідний їм був диплом.

За матеріалами сайту www.tellme.org.ua