У ПолтНТУ ім. Ю.Кондратюка пройшло засідання секретаріату Всеукраїнської студентської ради

17 березня до Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка прибули лідери студентського самоврядування ВНЗ Києва, Харкова, Житомира, Сум, Миколаєва, Полтави та інших міст держави.

Обговорити нагальні питання розвитку студентського самоврядування, законопроекти щодо реформування вищої освіти, структуризації Всеукраїнської студентської ради, проведення конференцій та спільних заходів. Окрім роботи учасники заходу ознайомилися з народним музеєм ПолтНТУ, відвідали пам’ятні місця Полтави, повідомляє прес-служба університету.

Учасників секретаріату Всеукраїнської студентської ради привітав ректор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, професор Володимир Онищенко. «Приємно, що наша молодь не байдужа до проблем, які постають перед системою вищої освіти України, – сказав він, – думка студентів, їх прагнення, пропозиції – дуже важливі для роботи керівника будь-якого вищого навчального закладу, адже ми працюємо задля однієї мети – надання молоді якісної освіти».

Як говорить Ігор Рева, голова студентської ради міста Полтава, президент студентського парламенту ПолтНТУ, студентська громада Полтави завжди вирізняється неабиякою активністю на рівні регіону та всієї України. Підтвердженням цього є постійна участь студентських лідерів міста у всеукраїнських нарадах та форумах з питань розвитку вищої школи України. Відтак для обговорень проблем студентського самоврядування Полтаву й зокрема Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, обрали не випадково.

Учасники засідання обговорили проект, що регламентує роботу органів студентського самоврядування у вищих навчальних закладах. Як відзначила учасниця засідання голова студради Закарпаття Юлія Барабан, сьогодні прийняття типового положення про студентське самоврядування вкрай важливе питання, адже права українського студентства мають бути закріплені документально.

Голова секретаріату Всеукраїнської студентської ради, студентка інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анастасія Сабова підкреслила проблему відсутності механізму фінансування студентського самоврядування в частині порядку фінансування. Відтак, на засіданні прозвучали думки щодо збільшення фінансування органів студентського самоврядування до 1 відсотка зі спецфонду закладу.

Всеукраїнська студентська рада– дорадчий орган при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України. У сьогоднішніх умовах реформування вищої освіти в Україні позитивним моментом є те, що профільне Міністерство готове почути пропозиції саме студентської громади та вести прямий та конструктивний діалог. «У тих подіях, що розгорнулися навколо реформ у галузі освіти, студенти беруть безпосередню участь, – відзначила Анастасія Сабова. Винесення на всеукраїнський рівень нагальних проблем студентів із конкретними пропозиціями щодо їх вирішення є стратегічним завданням органів студентського самоврядування як ПолтНТУ, так й інших вищих навчальних закладів держави».

Окремо учасники засідання обговорили пропозиції щодо роботи студентського наукового товариства, порядку виборів членів студради, інші нагальні питання молоді ВНЗ.