Вер 3, 2012 - Без категорії    No Comments

Підвищення стипендії

1 вересня 2012 року набере чинності постанова Кабміну про підвищення базового розміру стипендій.

Нові стипендії студентам будуть виплачуватись з 1 вересня – саме тоді набирає чинності урядова постанова №703 від 25 липня 2012 року, що передбачає зміну базового розміру стипендій.

Востаннє базовий рівень стипендій для студентів змінювався у 2008 році, після чого їх розмір індексувався на рівень інфляції.

Зазначені зміни суттєво не вплинуть на існуючий розмір стипендій, оскільки новий базовий рівень стипендій майже однаковий із рівнем стипендії, що фактично отримували студенти у цьому році за рахунок індексації базового рівня затвердженого у 2008 році.

Студенти також не мають отримувати меншу стипендію. Як зазначав раніше прем’єр-міністр України Микола Азаров, “новий розмір стипендії вищий, аніж нинішня базова стипендія з доданням інфляційних виплат і студенти не будуть отримувати менше, аніж отримували до цього”.

За словами віце-прем’єр-міністра Сергія Тігіпка, відповідно до нової постанови уряду базовий рівень стипендій студентів з 1 вересня зросте в середньому на 37,5%.

Зокрема, для учнів професійно–технічних навчальних закладів з 200 грн до 275 грн, для студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем “молодший спеціаліст” або “бакалавр” з 400 грн до 550 грн.

Для студентів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційними рівнями “бакалавр”, “спеціаліст” або “магістр” базовий рівень стипендії підвищиться з 530 грн до 730 грн.

Крім того, підвищення базового рівня стипендій передбачено і для дітей-сиріт. Так, для учнів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, базовий рівень стипендій збільшується з 550 до 850 грн.

Для студентів вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, базову стипендію збільшено з 1160 грн до 1760 грн.

Нагадаємо, у липні студенти деяких вищих навчальних закладів отримали стипендію за базовим рівнем 2008 року через те, що 13 червня 2012 року постановою Кабінету Міністрів № 526 були внесені зміни до порядку індексації стипендій.

Водночас у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту наголошують, що зміни до порядку індексації стипендій, прийняті у червні, в жодному разі не мають призводити до зменшення стипендій.

“Наразі всі, хто отримував стипендію до цього, продовжують отримувати її в “старих” розмірах, тобто базову з доданням так званої “інфляційної надбавки”, – зазначають у Міносвіти.

Крім того, розмір встановленої з 1 вересня 2012 року базової стипендії також має переглядатись щороку з урахуванням рівня цін. “Вже з першого вересня базовий розмір стипендії зросте, відповідно саме цей розмір стипендії згодом буде індексуватися”, – підкреслили у Міносвіти.

За матеріалами osvita.ua