Нова редакція Закону “Про вищу освіту”

Скільки вже ми побочили законопректів “Про вищу освіту”, скільки разів студенти відстоювали свої ущімлені права, мітингували, бунтували, протестували – і нарешті з’явився новий альтернативний законопроект. Його обговорення пройшло на засіданні студентського ректорату ЖДТУ.

Мова йде про законопроект “Про вищу освіту” № 1187, що був зареєстрований у Верховній Раді 28 грудня 2012 року.

– Після обговорення, учасники засідання прийшли до спільного висновку, що даний документ дійсно є результатом серйозної роботи фахівців освітньої галузі, – зазначила Алла Сладковська, член президії Всеукраїнської студентської ради.

– Частина законопроекту, що стосується студентів, в повній мірі забезпечує всі гарантії для студентства. В законопроекті  вперше пропонують законодавчо закріпити Всеукраїнську студентську раду,як об’єднання органів студентського самоврядування всієї України яке може відстоювати права студентів та залучати представників студентства до вирішення питань, що безпосередньо стосуються їх, на рівні держави. (У Житомирськійобласті до складу ВСР входить 10 ОСС ВУЗ, а по всій Україні кількисть сягає 200 ОСС ВУЗ). –

– Статті 38 про наукові студентські товариства свідчить про розуміння важливості підтримки студентської науки і надання більших можливостей для розвитку молодих вчених в університетах.

Ми сподіваємось, що нова редакція законопректу “Про вищу освіту” вже нарешті буде прийнятою, та наші студенти будуть остаточно захищеними.

2 Comments

• А що скажете стосовно не врахування у новій редакції Закону “корисних” пільг для студентів, наприклад, на 50% знижку при купівлі квитка на потяг?

• Скажу, що мова йде про два різних законопроекта.
      В тому законопроекті, що було зареестровано 28 грудня все прописано, а ось в наступному вже ні.