Бер 2, 2013 - Без категорії    No Comments

Українські студенти можуть навчатися за кордоном за державний кошт – Є. Суліма

1_56bf9f07f112dd569ecea23b5a3a341eЗа ініціативи Прем’єр-міністра Миколи Азарова в Україні втретє буде впроваджуватись програма з надання фінансової допомоги найбільш успішним студентам для навчання у кращих ВНЗ світу. Про це в ексклюзивному коментарі сказав перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма.

За словами Є. Суліми, згадана програма стосується не тільки студентів, а й аспірантів та викладачів. «Минулого року ми змогли направити на навчання більше ста студентів, більше ста викладачів і більше ста аспірантів у найкращі навчальні заклади світу. Це були університети США, Європи, Південної Кореї», – розповів перший заступник міністра.
При цьому, він не уточнив, скільки студентів зможе навчатися закордоном цього року та скільки на це витратять державних грошей. «Кошти завжди виділяються з державного бюджету», – зазначив Є. Суліма.
«На сьогодні всі університети готуються, щоб направити своїх кращих студентів, подають свої пропозиції, до конкурсної комісії МОНмолодьспорту. Після цього відбудеться їхній розгляд», – сказав він.
Окрім того, Є. Суліма розповів, що студенти також зможуть їхати навчатися за кордон за програмою Фулбрайта. «Ця програма діє в Україні уже 20 років. Проте зараз ми запропонували новий крок, який стосується тіснішої співпраці, суть якої у тому, щоб не тільки наші університети чи студенти шукали свій виш у США, але й сама програма допомагала студентам визначитися зі своїм навчальним закладом», – зазначив перший заступник міністра.
Він наголосив, що всі студенти, які їдуть навчатися за кошти держави, стовідсотково повертаються.
за маттеріалами ІА “Наголос”