І Всеукраїнська школа студентського самоврядування успішно пройшла на березі Чорного моря

10 липня розпочала свою роботу І Всеукраїнська школа студентського самоврядування «Розвиток студентського самоврядування як запорука демократичної держави», яка була організована Всеукраїнською студентською радою при Міністерстві освіти і науки України, Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Молодь за справедливість» та Студентським парламентом Національного університету кораблебудування, за підтримки Міністерства освіти і науки України та Державної служби молоді та спорту України.

Перед початком урочистого відкриття школи, для всіх гостей та учасників заходу організовали екскурсію по університету, а також ознайомили з роботою Студентського парламенту НУК та успіхами Студентського телебачення НУК ТV.
Також не омайнули своєю увагою відкриття заходу й представники Миколаївської обласної державної адміністрації, а саме заступник начальника Департаменту освіти і науки Ганна Каськова, яка побажала усім ії учасникам плідної роботи та гарного відпочинку.
Голова ВСР Олександр Тур у своїй промові наголосив на важливості проведення подібних заходів для активних представників студентського самоврядування.
Одразу після відкриття студенти вирушили до СОТ “Корабел”, де нещодавно проходила літня школа “Студентський бізнес-інкубатор”. Перша лекція, яку відвідали студенти стосувалася історії розвитку студентського самоврядування в Україні, яку для них провели Ростислав Рижков та Олександр Тур.

Наступний день студентської школи проходив не менш жваво. День почався із веселої зарядки, де кожен учасник міг згадати дитинство. Далі студенти брали участь у грі «Мотузковий курс», яка була підготовлена Сумською обласною Колегією ВСР. Головною метою гри було покращення навичок роботи в команді. Вісім контрольних пунктів, чотири команди , обмежений час, а також зелене світло для фантазії, креативу та винахідливості! Усі учасники отримали море позитивних емоцій.

Звичайно, всі були трохи виснаженими, але морське повітря має не аби який освіжаючий ефект. Саме тому вже через годину після змагань, студенти були налаштовані на роботу та готувалися до семінарів. Рева Ігор під час лекції зосередив увагу слухачів на особливостях документообігу в ОСС та ознайомив з основними правилами написання різноманітних документів.
В свою чергу Марія Кладченко ознайомила із законодавчою базою функціонування студентського самоврядування в Україні.
Ввечері того ж дня організатори влаштували змагання з волейболу, де команди боролися за титул чемпіонів. Спортивні ігри були як ніколи вчасно після декількох годин ефективної праці.
3-ього дня було цілих 4 тренінги, під час яких лектори інсценували різні ситуації. Сформовані команди демонстрували вміння швидко орієнтуватися у незвичайних умовах, використовуючи власний досвід та знання. Останнім тренінгом того дня став тренінг, що стосувався інформаційних технологій, який проводив Михайло Михайлов.
У вечері розпочався конкурс «Міс ВСР». Найгарніші та найрозумніші дівчата брали участь та доводили, що саме одна з них має отримати корону переможниці. Вони танцювали і співали, читали вірші та показували яскраві сценки. Переможницею стала представниця Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Дар’я Козуб, яка причарувала усіх своїми запальними танцями та шаленою енергією.
Цікаві семінари, активний відпочинок та дружня атмосфера школи залишили незабутні враження у всіх учасників. Ми сподіваємось, що в майбутньому кількість активної молоді, якій не байдужий розвиток студентського самоврядування в Україні зростатиме. А організаторам, в свою чергу, бажаємо наснаги та сил, аби кожного року створювати та вдосконалювати такий унікальний проект, як Всеукраїнська школа студентського самоврядування.