Стажування студентів та викладачів ЖДТУ у кращих університетах Європи

1376558252_0Протягом чотирьох років студенти та викладачі ЖДТУ зможуть стажуватися у кращих університетах Європи.

Житомирський державний технологічний університет вперше отримав можливість приєднатися до освітнього проекту за програмою Еразмус-Мундус, що дозволить щорічно протягом чотирьох років відправляти на навчання та стажування за кордон кращих студентів і викладачів.

Крім технологічного університету Житомира, у списку учасників ще пять українських вузів, які є національними, та ще 14 з Білорусії, Польщі, Італії, Іспанії, Франції, Великобританії, Ірландії, Чехії, Молдови, Угорщини, Республіки Вірменія та Грузії.

Усе фінансування на період 2013-2017 роки складає 3264950,00 євро і саме ці кошти будуть витрачатися на стажування, навчання, сплату коштів на прожиття викладачів і студентів за кордоном.

Як розповів начальник відділу міжнародних звязків ЖДТУ Василь Мамрай, для кожного навчального закладу буде визначена квота учасників, яких відбиратимуть з числа бажаючих на певний період.

Зокрема, поїхати навчатися і загалом продовжити навчання за кордон можуть студенти, які успішно закінчили другий курс і мають певні досягнення з вивчення дисциплін та достатній рівень володіння мовою країни, куди бажає відправитися (англійська, польська, т.д).

Відбір здійснюватиметься двічі на рік, але комісія проекту залишає за собою право обирати лише найкращих навіть якщо університет не використає в такому випадку надану квоту.

Студенти можуть їхати на навчання у Європу терміном від одного семестру до двох років, а на їх утримання щомісяця виплачуватимуть допомогу 1000 євро. Аспіранти мають можливість перебувати в обраному університеті від одного семестру до одного року, отримуючи 1500 євро, а викладачі – лише семестр, щомісячно маючи на прожиття 1800 євро.

На цей період студент знаходиться на обліку у ЖДТУ і після повернення отримує диплом тут, або отримує сертифікат з результатами навчання за кордоном і повторно після повернення захищає  диплом ще на базі свого університету. Студенти можуть взяти академічну відпустку на період візиту, якщо програма навчання в іноземному вузі зовсім не збігається, але після повернення продовжити  навчання без проблем

За викладачами теж зберігається місце їх роботи.

Іноземці так само зможуть приїздити на навчання і стажування в Україну та ЖДТУ, проте вони, за досвідом  участі в інших міжнародних проектах, будуть прикріплені за коремими людьми на період перебування і зможуть отримувати таку ж матеріальну виплату.

Презентація проекту в Житомирі відбудеться вже у жовтні, а навесні планують відправляти вже перших бажаючих на стажування.

За словами Мамрая, нині у Житомирському технологічному університеті вже реалізовано ряд і національних і міжнародних проектів по обміну, які показують, що вони дійсно мають великий успіх у студентів та викладачів. Тому вже впевнені, що програма “Еразмус-Мундус” викличе інтерес у їніх студентів та співробітників.