Святкова хода в честь Дня Міста

IMG_1591З нагоди відзначення 1129 річниці з Дня заснування Житомира 7 вересня студенти ЖДТУ, разом з жителями міста взяли участь в урочистій карнавальній ході «Яскраві міста кольори». До Майдану Соборного від Монумента Слави та від пам’ятника Тараса Шевченка рухалися дві колони: одна з блакитними кульками, інша з жовтими.

До святкової ходи у 2013 році долучився Студентський ректорат ЖДТУ разом зі студентами.

IMG_1573

Житомир був заснований в 884 році і був населений, переважно, древлянами. З літопису 1240 року ми дізнаємося, що місто піддано монголо-татарському нашестю і повністю знищено.
Ось в ці часи і виникла думка зміцнюватися за допомогою кріпосних стін, валів та підземних ходів. Так з’явилася фортеця – Замкова Гора. З 1432 року про Житомир говорять як про найбільше литовське князівство і центр захисту від татар. У 1572 році Житомирський замок налічував 142 двори і з часом розширювався. На жаль, війни знищили те, що зводилося століттями.
IMG_1602З 1804 року Житомир стає адміністративним центром Волинської губернії і продовжує зміцнювати своє економічне становище. У 1918 році тут працює уряд УНР. Але тяжкий тягар революції і ВВВ залишили свій темний слід в його історії.
Сьогодні житомиряни пишаються не лише минулим міста, але і справжнім. Багато що змінилося з плином часу, але Житомир як і раніше залишається в пам`яті людей старовинним, славним і дорогим.

7 вересня, всі учасники святкової ходи були також і глядачами урочистого відкриття Дня міста.IMG_1604 Під час заходу на Майдані Соборному виступали духові оркестри, рота почесної варти, артисти Житомирського академічного театру ім. І. Кочерги

IMG_1593